18. února 2016

JavaEE

Co z tebe bude po ukončení kurzu?

Vývojář aplikací postavených na platformě JavaEE. Co to ale znamená?

Ukážeme si, jak probíhá vývoj aplikace v business prostředí a využijeme k tomu frameworky a nástroje nejčastěji používané v praxi.

Začneme postupně od vytvoření aplikace založené na Spring Boot, která poběží na veřejném cloud systému. K jejímu sestavení použijeme nástroj Maven. Pro implementaci samotné logiky a uspořádání projektu využijeme několik částí Spring frameworku. Aplikace obvykle musí komunikovat se světem za jejími hranicemi, proto si vystavíme REST API, které zdokumentujeme pomocí frameworku Swagger. Neobejdeme se také bez zpracování dat, k čemuž nám poslouží frameworky Hibernate a nástroj pro verzování databází. Ukážeme si také, jak ověřit, že se aplikace chová podle našich očekávání, pomocí unit a integračních testů, a jak používat logovací framework Logback. Organizaci práce nám po celou dobu budou usnadňovat nástroje jako jsou Git, Jira nebo Jenkins a samozřejmě si ukážeme tipy a rady k programování a vývojovému prostředí.

Prerekvizity

Java alespoň na úrovni školních projektů/JavaSE, objektové programování.

Organizace programu

Vše důležité o organizaci programu a kurzů najdeš na stránce Studijní program. Rozhodně se sem mrkni.

Na jakých projektech můžeš pracovat

Menších, středně velkých i rozsáhlých korporátních projektech, na kterých pracují i desítky nebo stovky vývojářů. Typický zákazníci, kde se takovéto projekty staví, jsou pojišťovny, banky a mobilní operátoři, kde se budeš podílet na tvoření backendových částí různých systémů, např. internet banking. Nebo budeš pracovat na menším projektu, kde budeš vystavovat REST API pro webové nebo mobilní aplikace.

Zaujalo tě to?